PROFİLİMİZ

MEHMET BULDURGAN

 

mbco Strateji Danışmanlık A.Ş 

Yönetim Kurulu Başkanı 

 

1954 Adana doğumlu olan Mehmet Buldurgan orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji, lise öğrenimini Ankara Fen Lisesi'nde bitirdikten sonra yükseköğrenimini 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı.

Muhtelif şirketlerde yöneticilik deneyiminden sonra Ocak 2000 itibari ile Temsa A.Ş'ye, Genel Müdür olarak katıldı ve 10 yılı aşkın bir süre görev yaptıktan sonra Ekim 2010 tarihinde CEO olarak görev yaptığı şirketten ayrıldı. Ardından 2011 yılında yönetim kurulu başkanı olduğu mbco Strateji Danışmanlık Anonim Şirketini kurdu.

2012 yılında şirket birleşmelerinde fark ettiği eksiklikleri doldurabilmek amacıyla Kobilerin-Yatırımcıların ve Danışmanların bir araya geldiği Türkiye’nin ilk online şirket evliliği portali olan Kobi Ortağım’ı hizmete açtı ve M&A danışmanlığı yapmaya başladı.

2013 yılında yeni mevzuat kapsamında Hazine Müsteşarlığı’ndan BKY(Melek Yatırımcı) lisansını alan ilk 8 kişiden birisi olan Mehmet Buldurgan başkanlığını yaptığı ve Haziran 2014 tarihinde akredite olan Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı ile muhtelif girişimlere yatırımlarını sürdürmektedir. Şirketortağım Melek Yatırımcı Ağı Eylül 2014’te şirketleşerek 5 yeni ortağı ile faaliyetine devam etmektedir.

Ayrıca Mayıs 2013’ ten beri yürütmekte olduğu TEİD (Türkiye Etik ve İtibar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığını Nisan 2015 tarihi itibari ile devrederek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.